apartament, APARTAMENT w Ustce, apartament ustka, ustka, Ustka, USTKA, pokoje, noclegi, kwatery, pensjonat, pensjonaty, wolne pokoje, ustka wczasy, ustka wypoczynek, ustka pokoje, ustka noclegi, ustka wakacje, morze apartament, APARTAMENT w Ustce, apartament ustka, ustka, Ustka, USTKA, pokoje, noclegi, kwatery, pensjonat, pensjonaty, wolne pokoje, ustka wczasy, ustka wypoczynek, ustka pokoje, ustka noclegi, ustka wakacje, morze

.

Położenie

ustka

Ustka - miasto u ujęcia rzeki Słupi do Bałtyku, węzeł lokalnych szlaków dróg kołowych do Słupska(18km), Darłowa, Sławna, Smołdzina i linii kolejowej do Słupska.

Nadmorskie położenie, bogactwo lasów, czyste powietrze bogate w jod, złoża borowinowe oraz źródła solankowe to atuty, które pozwoliły uzyskać miastu statut Uzdrowiska.

Miasto ma przed sobą otwarte morze, co powoduje, że jest pod wpływem uzdrawiającego klimatu morskiego. Morski aerozol w połączeniu z leczniczym działaniem żywicy czarnej sosny powoduje specyficzny jedyny w Polsce mikroklimat, a lekka bryza wiejąca od morza stanowi naturalną inhalację.

Ciekawostką jest również to, że na wszystkich mapach świata rejon Ustki zaznaczony jest jako miejsce anomalii magnetycznych. Objawia się to nie tylko błędnymi wskazaniami kompasu, ale i tym że w trakcie pobytu w Ustce w naturalny sposób uzupełniamy niedobory magnezu.

Atutem Ustki jest czysta szeroka plaża, na której ciało nabierze złocistego koloru, tu oprócz kąpieli słonecznych czeka na Państwa czysta, orzeźwiająca woda Bałtyku z której dobrodziejstw można korzystać do woli.